Evropské hry transplantovaných a dialyzovaných 2016

Obrázek

DVA ŠAMPIONÁTY JEDNA UDÁLOST

Letošní největší sportovní událost všech transplantovaných a dialyzovaných sportovců proběhne ve dvou samostatných šampionátech se spoustou doprovodných programů ve městě Vantaa ve Finsku.    

 

 

 

 

Transplant Sport CZ

Evropské hry transplantovaných a dialyzovaných

9. Evropské sportovní hry transplantovaných a dialyzovaných proběhnou ve dnech 10. - 17.7.2016 ve finském městě Vantaa. Účastnit se jich mohou všichni pacienti po transplantaci ledvin, jater, srdce, plic, slinivky, kostní dřeně a pacienti na dialýze.

Na programu her je množství individuálních i týmových sportovních disciplín: volejbal, badminton, tenis, stolní tenis, cyklistika, petanque, plavání, šipky, golf, mini-maraton a lehká atletika. Sportovci jsou rozděleni do skupin podle věku: (18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+).

Transplant Sport CZ

Evropské hry transplantovaných se srdcem a plícemi

16. Evropské hry transplantovaných se srdcem a plícemi proběhnou ve dnech 11. - 16.7.2016 ve finském městě Vanta. Účastnit se jich mohou všichni pacienti po transplantaci srdce a plic.

Na programu her je množství individuálních i týmových sportů:volejbal, badminton, tenis, stolní tenis, cyklistika, petanque, plavání, šipky, golf, mini-maraton a lehká atletika. Novým ukázkovým sportem hostující země bude bowling. Sportovci jsou rozděleni do skupin podle věku: (18–29, 30–39, 40–49, 50–59, 60–69, 70+).

Evropský sportovní týden transplantovaných Vantaa, Finsko 10. – 17. 7. 2016

European Transplant Sport Week (ETSW) je projekt podporovaný Evropskou Unií a proběhne ve finském městě Vantaa ve dnech 10.–17.7.2016.

 

ETSW se skládá ze tří hlavních událostí:
1) Mezinárodní tábor mládeže s transplatovanými orgány a jejich rodičů.
2) Sympozium a pracovní semináře na téma sportování transplantovaných.
3) Sportovní aktivity pro veřejnost, organizované na různých místech v okolí metropole, zaměřené na širokou veřejnost s cílem zvýšení povědomí transplantace orgánů.

Evropský sportovní týden transplantovaných bude probíhat ve Vantae společně s oběma šampionáty Evropských her transplantovaných.

Mezinárodní tábor mládeže

Mezinárodní tábor mládeže je Evropskou Unií podporovaná událost pro děti a mládež s transplantovaným orgánem a jejich rodiče. Tábor je součástí Sportovního týdne transplantovaných a pro děti, které splňují stanovená kritéria transplantovaného orgánu je zdarma. Více informací o mezinárodním táboře mládeže bude zveřejněno později.

Český Tým Transplantovaných

Sportovci Českého Týmu Transplantovaných se letošních her opět účastní, stejně jako se praviedlně účastnili všech pořádaných evropských i světových her pro transplantované a dialyzované v uplynulých letech. O jejich účasti vás budeme průběžně informovat.
Více informací o možnosti startovat na těchto hrách, nebo členství v ČTT získáte na internetových stránkách Český Tým Transplantovaných

OFICIÁLNÍ STRÁNKY HER WWW.VANTAA2016.FI

« Zpět