26.08.2014 | Jak cvičit po transplantaci

Obr.

Pravidelné udržování fyzické kondice zlepší váš potransplantační zdravotní stav. V nemocnici zdravotníci doporučují pacientům vstát z postele a začít chodit ihned po odeznění anestézie. Chůze je nejlepší forma cvičení po transplantaci, protože pomáhá snížit otok a urychluje proces hojení.

Zobrazit celou zprávu

27.02.2014 | Rozcvičení a protažení

Obr.

Každé pohybové aktivitě by mělo předcházet rozcvičení a po skončení je vhodné se protáhnout. Rozcvičením předejdete zbytečným poraněním a po správném protažení vás druhý den nebude nic tahat.

Zobrazit celou zprávu

24.02.2014 | Srdeční frekvence a pohybové aktivity

Obr.

Pokud chcete, abyste vaše sportovní začátky nepřehnali a neublížili si, zároveň však postupně zvyšovali svoji kondici a měli nějaké měřitelné vodítko, potom nejlepším ukazatelem je pro vás sledování vaší srdeční frekvence.  

Zobrazit celou zprávu

01.02.2014 | Začínáme s během

Obr.

Zvládáte už chůzi, pokročili jste v Nordic walking (chůze s holemi) a začínáte mít nutkání se během chůze rozběhnout? Cítíte se na náročnější pohybovou aktivitu? Můžete zkusit začít s během. Ale pozor běhejte pomalu. Rady jak zlehka začít s běžeckým tréninkem, přitom si neublížit, netrápit se a mít z pohybu radost, vám přináší kardiochirurg IKEMu Mudr. Vladimír Vinduška CSc.

Zobrazit celou zprávu