01.03.2014 | Sportování transplantovaných-všeobecná pravidla

Obr.

Proč vlastně sportovat? Jaký užitek vám to přinese? Chystáte li se začít se sportem po transplantaci, přečtěte si nejprve pár základních rad, aby se vám dobře začínalo.

Zobrazit celou zprávu

28.02.2014 | Chůze

Obr.

Základní pohybová aktivita pro všechny, kdo právě začínají se sportem, ať už po transplantaci, nebo dlouhodobém zranění. Vždy je vhodné začínat s chůzí a zlehka stupňovat zátěž.  

Zobrazit celou zprávu

25.02.2014 | Nordic Walking

Obr.

Nordic walking je aktivita fyzicky náročnější než klasická chůze. Díky holím je zapojena i horní polovina těla a intenzita zátěže je náročnější. Zátěží se přibližuje pomalému běhu, ale je šetrnější na váš pohybový aparát.

Zobrazit celou zprávu

22.02.2014 | Běh

Obr.

Běh je další stupeň po chůzi s holemi Nordic Walking. Je to aktivita mnohem náročnější, vhodná pro pokročilejší a fyzicky zdatnější sportovce.

Zobrazit celou zprávu

14.12.2013 | Cyklistika

Obr.

Cyklistika je aktivita vhodná pro ty z vás, kteří už máte pár let po transplantaci a máte určitou fyzickou kondici. Výborně posiluje a rozvíjí kardiovaskulární systém (srdce, plíce, cévy), ale není to s ní až tak úplně jednoduché.

Zobrazit celou zprávu

13.12.2013 | Plavání

Obr.

Plavání je aktivita vhodná pro všechny věkové kategorie ať už jste začátečníci, nebo již máte určitou kondici. Považuje se za nejvhodnější formu pohybu. Do činnosti se při něm zapojují velké svalové skupiny ramen, zad, horních a dolních končetin i hrudníku.

Zobrazit celou zprávu